Yılan:

Özellikleri: Anlaşılması zor, esrarlı, akıllı, kendine güvenen, inatçı, azimli

Karakteri:
Çin takvimine göre yılan yılında doğanlar, aynı ejderha yılında doğanlar gibi çevrelerine güç ve enerji saçarlar. Bunlar kendilerine son derece güvenirler. Ejderha yılında doğanlara nazaran anlaşılması oldukça zor insanlardır. Davranışları açık ve anlaşılır değil, hatta esrarlıdır. Zevklerine düşkün olurlar. Lüks yaşamı, konforu, en iyi yiyecekleri ve rahatlığı çok severler. Gerçekte, lüks yaşamdan zevk almakta Epikür’cü sayılırlar. Gerektiğinde bir öğünü peynir ve ekmekle geçiştirebilirler ama peynir en kalitelisi, ekmekte has ev ekmeği olacaktır. Benzer şekilde, tiyatrodaki oyunu izlemeye değerse, aktörü zamanın en tanınmışı ise en ucuz koltukta oturmaya razı olurlar. Yaşamda ikinci adam olmanın çekinilecek birşey olmadığını söylerler ama, bunu kendilerine uygulamazlar. Ejderha yılı doğumlular gibi paranın cazibesini duyarlar ve bu konuda doğal bir yetenek taşırlar. Bununla beraber para içeren oyunlarda ve spekülasyonda hiç şansları yoktur. Kumarbaz bir yılan yılı doğumlusu yaşamda hep fakir kalmaya mahkumdur. Doğal bir sezgi gücü bunların karakteristik özelliğidir. Bu yetenek esrarlı bir mizaç ile birleşince ortaya doğaüstü ve mistik meyiller çıkar. Bu kişilerde psişik yeteneklerin gelişmiş olduğu söylenebilir. Bu insanlar hem mesleki kariyerlerinde hem de özel yaşamlarında başarılı olurlar. Bunlar asla ortada veya vasat bir insan durumunda olmazlar. Ya zirvede ya da uçurumun dibinde olacaklardır.

Duygusal Yaşamları:
Yılan yılında doğan kişilerde seks duyguları etkindir. Bazen, uçkuruna hakim olamayan kişi olarak kabul edilirler. Bir çok yılan yılı doğumlu kişi davranışlarını bir perde ardında gizlemeyi sever. İster erkek, ister kadın olsun, romantik yaşam yönünden karakteristik özelliklere sahiptirler. Herşeyde olduğu gibi bunda da en iyisini isterler. Zevklerine uygun bir hayat arkadaşı bulamadıkları zaman da yalnız yaşamayı yeğlerler. Yılan yılında doğanların en az uyum göstereceği kişiler domuz, maymun ve kaplan yılında doğmuş olanlardır.En iyi ilişkileri yılan-yılan, yılan-öküz ve yılan-horoz birlikteliğinde görebiliriz.

Metal-Yılan:
Kabilenin en ağzı sıkı ve esrarlı tipidir.Kadın veya erkek olsun bir bilgisayar düzeyinde çalışan işlek bir zekaya sahiptir. Bunlar duyguarından hiç etkilenmezler. Para meseleleri önemli olup, kafalarında başka bir konu olmaz. Lüks ve konfora olan tutkuları da dikkate değer sayılır.

Su-Yılan:
Sanat yetenekleri gelişmiştir.Entellektüel konularla ilgilenirler. Pratik olarak içlerinde deha seviyesinde insanlar çıkabilir. Başkalarını idare etmekte, paralarını kullanmakta ve yaşamlarını düzenlemekte çok başarılı olurlar. Bu kişilerin olumsuz tarafları kıskançlık ve kin gütmeye olan yatkın mizaçlarıdır.

Odun-Yılan:
Yılan yılı doğumlular kabilesinin en kibarıdır.Başkalarının duygu ve düşüncelerine en fazla bunlar özen gösterirler. Kendi istekleri ikinci planda kalır. Hoşlandıkları konular arasında yazarlık, müzik, tiyatro ve plastik sanat kolları gelir.

Ateş-Yılan:
Kuşkulu bir mizaç ve başkalarının kendini incitmesinden çekinen bir kişilik çıkar ortaya. Bunlar sık sık duygu ve düşüncelerini açıklamaktan çekinmezler, ama konular arasında baş köşeyi güç ve para meseleleri alır. Bu kişiler başarılı politikacı, şirket yöneticisi ve ticaret alanında önemli yerler edinirler.

Toprak-Yılan:
Öteki benzerlerine göre düşüncede daha ağır davranırlar. Genellikle de daha acımasız bir kişilik vardır.İçlerinde en az sevimli gözüken bunlardır.Yaşamda ne istediklerini gayet iyi bilirler ve verdikleri mücadele sonucunda hedeflerine ulaşırlar.

Yılan: 27 OCAK 1941 – 14 ŞUBAT 1942 METAL –
Yılan: 14 ŞUBAT 1953 – 2 ŞUBAT 1954 SU –
Yılan: 18 ŞUBAT 1977 – 6 ŞUBAT 1978 ATEŞ –
Yılan: 13 ŞUBAT 1964 – 1 ŞUBAT 1965 ODUN +
Yılan:  6 ŞUBAT 1989 – 26 ŞUBAT 1990 TOPRAK +

Etiketler:

Yorum Bırakın

Yorumlar